academia iletişim

BİZ SİZİ ARAYALIM

Kaplan İskoçya Dil Okulları
İskoçya'da İngilizce Öğrenme Fırsatı

 

İskoç eteğinin, şatoların ve ‘ceilidh'lerin ülkesi İskoçya'da sıcak bir şekilde karşılanacaksınız. Sönmüş yanardağlardan tarihi şatolara, bu eski yerleşimde görecek çok şey var. Capcanlı bir şehir olan Edinburgh'nın merkezinde bulunan Kaplan Edinburgh British Council tarafından akredite edilmiştir. Doruklardaki şatolardan bin yıllık tarihi, geleneği ve gizemi taşıyan sokaklara bakarken kendinizi tarihin büyülü sayfalarında gezinirmiş hissedersiniz. Dünyanın önde gelen sanatçılarının festivallere katıldığı, modern sanat eserlerinin sergilendiği galerileri gezebileceğiniz Edinburgh barları, restoranları ve kosmopolitan atmosferiyle Kaplan Edinburgh ile eğitiminiz boyunca İskoçya'yı içinizde hissedebilirsiniz.Kaplan Edinburgh'un sunduğu çeşitli dil kursları, konaklama seçenekleri, sıcakkanlı insanlar, yemekler, harika manzara, ilgi çekici bir tarih ve kültür, yapacak daha pek çok şey... Hepsini İskoçya'da bulmak mümkün! Kaplan Edinburgh Dil Okulu için hala ne bekliyorsun?
Dil Okullarımız
Neden Kaplan İskoçya Dil Okulları?

Gaydaların ülkesi İskoçya her zaman eski bir ülke olarak anılır. İskoçya'nın bugünkü modern yapısının yanında köklü tarihinin çekiciliği hala mevcut. Öğrenci şehri Edinburgh ise tarihi ve kültürü öğrenmek için ideal bir şehir. Kaplan International'ın İskoçya'daki dil okuluna gelin, esprili, konuksever ve ulusuna bağlı İskoçları daha yakından tanıyın. 

 
Bunları biliyor muydunuz?
  • Edinburgh'nın dünyanın ilk itfaiye ekibini kuran şehir olduğunu,
  • İskoçya'daki 790 adanın yalnızca 130'unda insanların yaşadığını, 
  • İskoçların %13'ünün kızıl saçlı olduğunu biliyor muydunuz?
İskoçya'nın iklimi

Okyanus ikliminin yaşandığı İskoçya'da yazlar serin, kışlar ılık geçer. Karayipler'den gelen sıcak su akıntısı Kuzey Atlantik, kışın İskoçya'nın kıyı kesimindeki buzlanmayı engeller. Ünlü İskoçya rüzgarları capcanlı renklerle birçok gökkuşağı oluşturarak İskoçya'nın yıl boyu popüler bir ülke olmasına katkıda bulunur. 

Aile Yanında Konaklama
 
Kaplan İskoçya Dil Okulları tarafından titizlikle belirlenmiş olan ailelerin yanında öğrenciler ev ortamında da İngilizcelerini geliştirip İngiliz kültürüyle kaynaşarak İskoçya'dan olabildiğince faydalanabilirler.
Odalar: Çift ya da tek kişilik ve özel banyo seçeneğiyle sunulmaktadır
Minimum yaş: 16
Yemek: Yarım pansiyon, sabah ve akşam yemeği olarak sunulur.
Detaylı bilgi için Amerika'da konaklama dosyasını indirin. 

Residence ve öğrenci evleri

Kaplan International öğrencilerine öğrenci evlerinde ve residencelarda konaklama seçeneği de sunar. 
Odalar: Tek kişiliktir.
Minimum yaş: 18 Yemeksiz olarak sunulur.
Kaplan Seattle Highline CC Dil Okulu bir çok konaklama seçeneği sunuyor. 
 
Extended Stay Studio 
Marina Inn 
Garden Suites
Kaplan İskoçya'daki İngilizce Kurslarımız
Tatilde İngilizce (Vacation English)
İngilizce seviyenize göre belirlenmiş haftalık 20 Genel İngilizce dersinden oluşmaktadır. Tecrübeli öğretmenlerden oluşan eğitim ekibi gözetiminde okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere 4 ana dil disiplinine odaklanmaktadır.

Genel İngilizce (General English)
Haftalık 20 Genel İngilizce dersine ek olarak 7 Yapısal Çalışma seansından oluşmaktadır. Yapısal Çalışma seansı dediğimiz bağımsız çalışma saatlerinde Kaplan tarafından özel olarak hazırlanmış olan interaktif bilgisayar programları, ders kitapları, yabancı dil egzersizleri veya DVD gibi öğrenim araçları ile derste öğrendiklerinizi pekiştirme, eksik olduğunuzu düşündüğünüz alanlara yoğunlaşma şansı bulacaksınız.

Yoğun İngilizce (Intensive English)
Haftalık 20 Genel İngilizce ve 7 Yapısal Çalışma seansına ek olarak 8 seçmeli ders seçeneğinden oluşmaktadır. Seçtiğiniz okula ve İngilizce seviyenize göre değişiklik gösteren bu seçmeli derslerde Kelime Bilgisi, Konuşma ya da Yazma Pratiği, Güncel Olaylar, Yerel Kültür, İş İngilizcesi ve Sınav Hazırlık (TOEFL, IELTS vb) gibi konulardan istediğinizi seçerek ders programınızı belirleyebilirsiniz.

Sınav Hazırlık Kursları
Uzman eğitmenler gözetiminde IELTS, TOEFL ve Akadamik İngilizce, GMAT/GRE, Cambridge Hazırlık Kurslarına katılabilir, İngilizce'nizi geliştirirken sınav odaklı çalışma paketlerinden faydalanabilirsiniz. Sınav hazırlık programları için minimum intermediate (orta) seviyede İngilizce bilgisi gerektiğinden, kayıt öncesinde size bir seviye testi uygulanmaktadır.
 

Academia International is the trading name for

Academia Education Services LTD. Company Number : 7199610.

Registered in the UK. Registered Office : 145-157

St. John Street, London, EC1V 4PY

Academia International © 2012