academia iletişim

BİZ SİZİ ARAYALIM

Kaplan İngiltere Dil Okulları
İngiltere'de İngilizce Öğrenme Fırsatı Artık Size Daha Yakın!

Kaplan International Colleges'ın İngiltere Dil Okulları, Shakespeare'iyle Beatles'ıyla hepimizin aşina olduğu İngiliz kültürünü ve tarihini yakından tanıma şansını sunuyor. Meşhur İngiliz pub'larının birinde içeceğinizi yudumlayıp ‘fish and chips' yiyebilir, İskoçya'da tarihi kaleleri ziyaret edebilir, Londra'da kırmızı iki katlı otobüslerde şehri turlayabilir, canlı kriket maçları izleyebilir ya da yemyeşil ve geniş parklarında kitabınızı okurken keyifli hayallere dalabilirsiniz. Aşk kokan şatoları, İngiltere'nin geleneksel kıyı şeridindeki tatil yöreleri ve çok daha fazlasıyla Kaplan İngiltere Dil Okulları sizleri bekliyor!

Dil Okullarımız
Neden Kaplan İngiltere Dil Okulları?

Dünyaca ünlü İngiliz üniversiteleri verdikleri eğitimle, işverenlerin çalışanlarında aradığı özgür ruh, yaratıcılık ve kendine güven gibi özellikleri öğrencilerine benimsetir. İnsanlarının oldukça nazik olduğu sık sık dile getirilen İngiltere, konuksever ve öğrencilere daima destek olan bir ülke olarak bilinir. Sanat ve spor alanlarında da oldukça etkin olan İngiltere'de her zaman yapacak bir şeyler bulabilirsiniz. İngiltere'de İngiliz kültürü dışında Büyük Britanya'nın diğer üç ülkesi olan İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda kültürlerini de tanıma fırsatını yakalarsınız. Aynı zamanda İngiltere'nin Avrupa'nın büyük şehirlerine olan kolay ulaşımı sayesinde Avrupa'yı da rahatlıkla gezebilirsiniz.
 

Bunları Biliyor Muydunuz?
 

  • İskoçya'nın başkenti Edinburg'un “E-din-burra” diye okunduğunu ve sönmüş bir yanardağın üzerine kurulduğunu,
  • İngiltere'de İngilizcenin 20'den fazla farklı lehçeyle konuşulduğunu,
  • Londra'daki Leicester Meydanı'nın “Lester” diye okunduğunu biliyor muydunuz?

 

Dil Kurslarımız
İngiltere'nin İklimi

Kaplan International Colleges İngiltere Dil Okullarıyla İngiltere'nin yıl boyu ılıman ikliminin tadını çıkarabilirsiniz. Gulf Stream'in Atlantik Okyanusu üzerinden getirdiği sıcak hava dalgası İngiltere'yi bulunduğu enleme göre daha ılıman bir ülke haline getirir. Genellikle İngiltere'nin güneydoğusunda güneybatısından daha kuru bir iklim vardır. Kaplan İngiltere dil okullarıyla İngiltere'nin iklimini bizzat ve yerinde yaşayın!

Aile Yanında Konaklama
 
Kaplan İngiltere Dil Okulları tarafından titizlikle belirlenmiş olan ailelerin yanında öğrenciler ev ortamında da İngilizcelerini geliştirip İngiliz kültürüyle kaynaşarak İngiltere'den olabildiğince faydalanabilirler.
Minimum yaş: 16
Yemek: Yarım pansiyon, sabah ve akşam yemeği olarak sunulur.
 

Residence ve öğrenci evleri

Kaplan International öğrencilerine öğrenci evlerinde ve residencelarda konaklama seçeneği de sunar. 
Odalar: Tek kişiliktir.
Minimum yaş: 18 Yemeksiz olarak sunulur.
 
 
 
Kaplan İngiltere'deki İngilizce Kurslarımız
Tatilde İngilizce (Vacation English)
İngilizce seviyenize göre belirlenmiş haftalık 20 Genel İngilizce dersinden oluşmaktadır. Tecrübeli öğretmenlerden oluşan eğitim ekibi gözetiminde okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere 4 ana dil disiplinine odaklanmaktadır.

Genel İngilizce (General English)
Haftalık 20 Genel İngilizce dersine ek olarak 7 Yapısal Çalışma seansından oluşmaktadır. Yapısal Çalışma seansı dediğimiz bağımsız çalışma saatlerinde Kaplan tarafından özel olarak hazırlanmış olan interaktif bilgisayar programları, ders kitapları, yabancı dil egzersizleri veya DVD gibi öğrenim araçları ile derste öğrendiklerinizi pekiştirme, eksik olduğunuzu düşündüğünüz alanlara yoğunlaşma şansı bulacaksınız.

Yoğun İngilizce (Intensive English)
Haftalık 20 Genel İngilizce ve 7 Yapısal Çalışma seansına ek olarak 8 seçmeli ders seçeneğinden oluşmaktadır. Seçtiğiniz okula ve İngilizce seviyenize göre değişiklik gösteren bu seçmeli derslerde Kelime Bilgisi, Konuşma ya da Yazma Pratiği, Güncel Olaylar, Yerel Kültür, İş İngilizcesi ve Sınav Hazırlık (TOEFL, IELTS vb) gibi konulardan istediğinizi seçerek ders programınızı belirleyebilirsiniz

Sınav Hazırlık Kursları
Uzman eğitmenler gözetiminde IELTS, TOEFL ve Akadamik İngilizce, GMAT/GRE, Cambridge Hazırlık Kurslarına katılabilir, İngilizce'nizi geliştirirken sınav odaklı çalışma paketlerinden faydalanabilirsiniz. Sınav hazırlık programları için minimum intermediate (orta) seviyede İngilizce bilgisi gerektiğinden, kayıt öncesinde size bir seviye testi uygulanmaktadır.
 

Academia International is the trading name for

Academia Education Services LTD. Company Number : 7199610.

Registered in the UK. Registered Office : 145-157

St. John Street, London, EC1V 4PY

Academia International © 2012