academia iletişim

BİZ SİZİ ARAYALIM

Kaplan Avustralya Dil Okulları
Avustralya'da İngilizce Öğrenme Fırsatı Hiç Bu Kadar Yakın Olmamıştı!

 

Okyanusun kıyısında, eşsiz manzaranın ve doğanın güzelliklerinin tam ortasında Avustralya'daki beş okuldan birinde İngilizce öğrenirken bu yeni kıtanın doğal güzelliklerine hayran kalacaksınız. Büyük şehirler, Avustralya yerlilerinin bulunduğu küçük kasabalar, Alpler, Great Barrier resifleri Avustralya'da görmeniz gereken yerlerden yalnızca birkaçı. Tazmanya'da akarsu raftingi yapabilir, Avustralya lig maçlarını izleyebilir, Sydney Opera House'da kültürel etkinliklere katılabilir, kanguru etinin tadına bakabilir, tropil yağmur ormanlarını gezebilir, Alice Springs'in üstünde balonla süzülebilir, King's Park botaniği görüp, Outback'te seyahate çıkabilirsiniz. Kaplan Avustralya Dil Okulları ile İngilizce öğrenirken bu muhteşem kıta ülkesinde macera dolu gizemli bir yolculuğa çıkabilirsiniz!
 
Dil Okullarımız
Neden Kaplan Avustralya Dil Okulları?

 

Yardımsever ve samimi Avustralyalıların yanı sıra dünyanın her yerinden öğrencilerin bulunduğu bu ülke bireysel ve mesleki açıdan sizi çok ilerilere taşıyacak akademik bir alt yapıya sahip. Diğer gelişmiş ülkelere kıyasla öğrenciler için daha uygun eğitim fiyatları olan Avustralya'da sanatı, sporu, eğlenceyi, kültürü ve lezzetli yemekleri bir arada bulabilirsiniz. Kaplan Avustalya Dil Okulları ile eğitim alırken rahatça geçinip sosyal etkinliklere katılabileceğiniz Avustralya'da dil öğrenme şansını kaçırmayın!
 
Bunları Biliyor Muydunuz?
 
  • Farklı yerleşimlerdeki barlarda bira isterken stubbie, handle, middie, schooner gibi farklı isimler kullanmanız gerektiğini 
  • 1770'de Kaptan James Cook'un aborjinlerden öğrenerek dile kazandırdığı ‘kanguru' kelimesinin aslının ‘gangarru'olduğunu
  • Dünyanın en çok plajının bulunduğu ülke rekorunu 10,000'in üstünde plajla Avustralya'nın elinde bulundurduğunu
  • Avustralya'nın adının eskiden kullanılan ‘Terra Australis Incognita' (Güneydeki Bilinmeyen Ülke) tanımındaki Latince güney anlamına gelen Australis'den geldiğini biliyor muydunuz?
     
Kaplan Avustralya Tarafından Sunulan Dil Kurslarımız
Avustralya'da Mevsimler

Ayrı bir kıta olan Avustralya'da mevsimler bölgeden bölgeye değişir ve Türkiye'dekininden farklı bir mevsim sıralaması yaşanır. Türkiye'de kış yaşanırken orada yaz, ilkbahar yaşanırken orada sonbahar olduğunu düşünün. Avustralya iç kesimlerinde çöller olan ama kıyı kesimlerinde ılıman iklim yaşanan kendine özgü iklimiyle ünlüdür. Kaplan Avustralya Dil Okullarının bulunduğu şehirlerde ise Akdeniz iklimine yakın yumuşak bir hava vardır.

Aile Yanında Konaklama
 
Kaplan Avustralya Dil Okulları tarafından titizlikle belirlenmiş olan ailelerin yanında öğrenciler ev ortamında da İngilizcelerini geliştirip Avustralya kültürüyle kaynaşarak İngiltere'den olabildiğince faydalanabilirler.
Odalar: Çift ya da tek kişilik ve özel banyo seçeneğiyle sunulmaktadır
Minimum yaş: 16
Yemek: Yarım pansiyon, sabah ve akşam yemeği olarak sunulur.
Detaylı bilgi için Amerika'da konaklama dosyasını indirin. 

Residence ve öğrenci evleri

Kaplan International öğrencilerine öğrenci evlerinde ve residencelarda konaklama seçeneği de sunar. 
Odalar: Tek kişiliktir.
Minimum yaş: 18 Yemeksiz olarak sunulur.
Kaplan Seattle Highline CC Dil Okulu bir çok konaklama seçeneği sunuyor. 
 
Kaplan Avustralya'daki İngilizce Kurslarımız
Tatilde İngilizce (Vacation English)
İngilizce seviyenize göre belirlenmiş haftalık 20 Genel İngilizce dersinden oluşmaktadır. Tecrübeli öğretmenlerden oluşan eğitim ekibi gözetiminde okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere 4 ana dil disiplinine odaklanmaktadır.

Genel İngilizce (General English)
Haftalık 20 Genel İngilizce dersine ek olarak 7 Yapısal Çalışma seansından oluşmaktadır. Yapısal Çalışma seansı dediğimiz bağımsız çalışma saatlerinde Kaplan tarafından özel olarak hazırlanmış olan interaktif bilgisayar programları, ders kitapları, yabancı dil egzersizleri veya DVD gibi öğrenim araçları ile derste öğrendiklerinizi pekiştirme, eksik olduğunuzu düşündüğünüz alanlara yoğunlaşma şansı bulacaksınız.

Yoğun İngilizce (Intensive English)
Haftalık 20 Genel İngilizce ve 7 Yapısal Çalışma seansına ek olarak 8 seçmeli ders seçeneğinden oluşmaktadır. Seçtiğiniz okula ve İngilizce seviyenize göre değişiklik gösteren bu seçmeli derslerde Kelime Bilgisi, Konuşma ya da Yazma Pratiği, Güncel Olaylar, Yerel Kültür, İş İngilizcesi ve Sınav Hazırlık (TOEFL, IELTS vb) gibi konulardan istediğinizi seçerek ders programınızı belirleyebilirsiniz.

Sınav Hazırlık Kursları
Uzman eğitmenler gözetiminde IELTS, TOEFL ve Akadamik İngilizce, GMAT/GRE, Cambridge Hazırlık Kurslarına katılabilir, İngilizce'nizi geliştirirken sınav odaklı çalışma paketlerinden faydalanabilirsiniz. Sınav hazırlık programları için minimum intermediate (orta) seviyede İngilizce bilgisi gerektiğinden, kayıt öncesinde size bir seviye testi uygulanmaktadır.
Bu sayfa Güncellenmektedir

Academia International is the trading name for

Academia Education Services LTD. Company Number : 7199610.

Registered in the UK. Registered Office : 145-157

St. John Street, London, EC1V 4PY

Academia International © 2012